Do zadań Międzyresortowego Zespołu do spraw przywracania praworządności oraz porządku konstytucyjnego należy:
- Identyfikacja obszarów i analiza zagadnień związanych z przywracaniem praworządności oraz porządku konstytucyjnego;
- Określenie propozycji działań, w tym działań legislacyjnych, związanych z przywracaniem praworządności oraz porządku konstytucyjnego;
- Monitorowane działań, o których mowa w pkt. 2, oraz analiza proponowanych rozwiązań;
- Opiniowanie projektów dokumentów rządowych dotyczących zagadnień związanych z przywracaniem praworządności oraz porządku konstytucyjnego;
- Wykonywanie innych zadań zleconych przez Prezesa Rady Ministrów dotyczących zagadnień związanych z przywracaniem praworządności oraz porządku konstytucyjnego.
W skład zespołu wchodzą przewodniczący – minister sprawiedliwości albo wyznaczony przez niego sekretarz stanu lub podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, a także przedstawiciele – w randze sekretarza stanu lub podsekretarza stanu – ministra właściwego do spraw członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej, ministra właściwego do spraw zagranicznych oraz ministra właściwego do spraw rozwoju regionalnego.
Rząd Donalda Tuska
W środę rano w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość zaprzysiężenia nowego rządu. – Jestem bardzo wzruszony. To jest wyjątkowa chwila nie tylko w skali biografii jednego człowieka – powiedział premier Donald Tusk.
Po zaprzysiężeniu Rady Ministrów przez prezydenta Andrzeja Dudę zaczęło się formalne przekazywanie władzy w poszczególnych ministerstwach.
Przypomnijmy, że Sejm bezwzględną większością głosów wybrał Radę Ministrów zgodnie z wnioskiem Donalda Tuska. Za wotum zaufania dla rządu głosowało 248 posłów, przeciw było 201, nikt się nie wstrzymał.
Czytaj też:
Współpraca prezydenta z nowym premierem. "Raz będzie lepiej, a raz gorzej"Czytaj też:
Rząd Tuska z wotum zaufania. "Zaczyna się nowa epoka"