Sport"Grajcie tak prosty futbol, jak to tylko możliwe". Wyciekło nagranie z szatni Francuzów z finału mundialu

"Grajcie tak prosty futbol, jak to tylko możliwe". Wyciekło nagranie z szatni Francuzów z finału mundialu

Francja - Belgia
Francja - Belgia / Źródło: PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON
Dodano 9
Do sieci wyciekł filmik nagrany w szatni Francji w przerwie finałowego meczu piłkarskich mistrzostw świata. Selekcjoner Francuzów Didier Deschamps motywował swoich zawodników.

Na filmie widać, jak selekcjoner Francuzów mówi do siedzących w szatni i odpoczywających w przerwie meczu zawodników. – Widzicie, ile oni wkładają energii w grę? Używają ciała, łokci. Są agresywni, cały czas szukają Mandżukicia, uważajcie na niego. (...) Grajcie tak prosty futbol, jak to tylko możliwe. Gdy posiadacie piłkę, a pojawia się obok was przeciwnik, to natychmiast ma się pokazać partner, któremu oddacie piłkę. (...) 45 minut! Wiecie, co będzie później. Głowy do góry! Gdy macie piłkę: boom, poślijcie ją do przodu – mówił.

Francuzi ostatecznie pokonali w finale Chorwatów 4:2 i wygrali piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji.

9
  • Reytan IP
    Zawsze twierdzilem, ze kopanie pilki to najprostsza GRA na swiecie. Zobaczyc tylko kto w nia gra ;-)
    Dodaj odpowiedź 2 2
      Odpowiedzi: 0
    • IIIII IP
      Fajnie tak motywować w przerwie, gdy w pierwszej połowie sędzia podarował dwie bramki...
      Dodaj odpowiedź 3 5
      • trener amator IP
        Jeszcze raz okazało się ,że nie wolno grać do bramkarza w obawie przed utratą piłki.To co zrobili Francuzi to profanacja futbolu.Takie granie skończyło się również dla nas katastrofą.Zamiast zagrywać do bramkarza i narażać się na utratę gola kopnij do przodu i walcz.Jaką trzeba miec kondycję aby co chwilę wracac pod swoją bramkę bo ktoś ze strachu wycofuje do bramkarza a bramkarz nie ma wyboru i wywala na pałę do przodu.To nie lepiej od razu do przodu?