Odpowiedź stanowej administracji na pytanie gubernatora Grega Abbotta, czy procedury „zmiany płci” są nadużyciem wobec dzieci, nie pozostawia wątpliwości. „Okaleczanie narządów płciowych dziecka poprzez tego typu operację jest znęcaniem się nad dzieckiem, podlegającym wszelkim zasadom i procedurom dotyczącym krzywdzenia dzieci” – napisał komisarz Departamentu Rodziny i Opieki Społecznej, Jaime Masters.
Jak podkreśla urzędnik, zabieg chirurgiczny, który zmienia narządy płciowe dziecka „w celach niemedycznych” może powodować „nieodwracalne szkody w ciałach dzieci”. Ponadto dzieci, będące pod opieką rodziców, nie posiadają zdolności prawnej do wyrażenia zgody na leczenie chirurgiczne, „co czyni je bardziej bezbronnymi”.
Dyrektywa wchodzi w życie natychmiast
Prawo w Teksasie stanowi, że jeżeli przedstawiciel jakiejś grupy zawodowej ma powody, by sądzić, iż doszło do nadużycia wobec dziecka, ma obowiązek w ciągu dwóch dni skontaktować się ze stanową administracją. Ukrywanie przypadków krzywdzenia dzieci jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności.
Republikański gubernator Greg Abbott ogłosił, że dyrektywa departamentu zyskuje moc obowiązującą i będzie wdrażana natychmiast. Jest to sposób na ochronę dzieci przed okaleczaniem i sterylizacją, czego dopuszczają się zwolennicy ideologii „transgenderowej”, a czego jak dotąd nie udało się zakazać na drodze ustawy stanowej.
Teksas dołącza tym samym do dwóch innych stanów, Arkansas i Tennessee, które podjęły takie działania przeciwko szaleństwu krzywdzenia dzieci z powodu „dysforii płciowej”. Zainteresowanie wprowadzeniem podobnych środków wyraził również gubernator Florydy, Ron DeSantis.
Czytaj też:
Seks-edukacja od żłobka i gender w matematyce. Hiszpania znów szokujeCzytaj też:
Szokujące prawo w Szkocji. Czterolatki mogą "zmienić" płeć bez zgody rodzicówCzytaj też:
USA: Sąd zwalnia katolickie szpitale z wykonywania procedur "zmiany płci"