– Polski wkład finansowy, i nie tylko taki, we wspieranie Ukrainy powinien się przełożyć na uwzględnienie naszego interesu i głosu. Tak się nie dzieje i to znaczy, że robimy politykę frajerską – stwierdza Łukasz Warzecha w artykule "Gorzka satysfakcja realistów".
Na łamach "Do Rzeczy" również:
– PiS ma szansę na poważny bój o prezydenturę, tylko musi wreszcie pokazać kandydata. Wydaje się, że najbliżej nominacji jest Przemysław Czarnek– pisze Piotr Semka w tekście "Kandydat potrzebny od zaraz".
– "Megalopolis" to film zarazem bardzo amerykański i antyamerykański – najważniejsze jednak, że to film nieudany – stwierdza Piotr Gociek w artykule "Cezar Ford Coppola".
– Kluczem do wyjścia z UE jest przekonanie współobywateli – przynajmniej tych, którzy podporządkowanie Unii ciągle akceptują. Ważne jest już dziś pojawienie się silnego, programowego nurtu na rzecz uniezależnienia Polski od Unii – przekonuje Marek Jurek w tekście "Unia Europejska jako fatalna okoliczność natury".
– Jakie straty poniosły obie strony wojny rosyjsko-ukraińskiej? Odpowiedź często zależy od tego, czy wierzymy propagandzie państwa agresora czy propagandzie państwa ofiary. Wiarygodna jest natomiast liczba ukraińskich ofiar cywilnych – według ONZ ok. 12 tys. – pisze Maciej Pieczyński w tekście "Tragedia wojny w liczbach".
W najnowszym numerze również Łukasz Majchrzyk o nowym trenerze Igi Świątek.
Nowy numer "Do Rzeczy" w sprzedaży od 28 października 2024 r.
Trwa zbiórka na film "Grób Rybaka"! Szczegóły na https://zrzutka.pl/m8c5v5!