Na łamach „Do Rzeczy” również:
– Niektórzy biskupi powinni odejść – mówi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Tomaszem Rowińskim.
– Wydana została całość „Dzienników” Wiktora Woroszylskiego. Trzy potężne tomy, 2,3 tys. stron. Czy ilość idzie w jakość? – zastanawia się Krzysztof Masłoń w artykule „Powszednia wojna Wiktora Woroszylskiego”.
– Katoliccy biskupi Niemiec szerzą herezję, schizma jest faktem – ostrzega wielu publicystów, biskupów i kardynałów – zauważa Paweł Chmielewski w tekście „Kościół ducha czasu”.
– Osobiście 4 czerwca traktuję jako dzień, w którym z wdzięcznością myślę o tych wszystkich, którzy z ogromną dokładnością wykreślali nazwiska komunistów z listy krajowej – pisze Piotr Semka w artykule „Triumf nieuczczony na czas”.
– Wydane przez Waszyngton embargo na współpracę z Huawei przez takie firmy jak Google, Intel czy Qualcomm mogło być dla chińskiego giganta miażdżącym ciosem. Pekin sięgnął więc po swoją superbroń – zauważa Jacek Przybylski w tekście „Technologiczna zimna wojna”.
– Świat klubowej piłki leży w tym roku u stóp Anglików. Do finałów europejskich rozgrywek nie zakwalifikował się żaden zespół spoza Wielkiej Brytanii. A wyspiarze robili to w wielkim stylu –pisze Radosław Wojtas w artykule „Angielska lekcja”.
Na łamach nowego „Do Rzeczy” również subiektywny przegląd najciekawszych filmowych propozycji na Dzień Dziecka autorstwa Piotra Goćka.
Nowy numer „Do Rzeczy” w sprzedaży od poniedziałku, 27 maja 2019